Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vegetarijanstvo

3 posters

Go down

Vegetarijanstvo Empty Vegetarijanstvo

Objavlja  Falabella Sob Sep 03, 2011 6:31 am

Že kar nekaj časa sem vegetarijanka oz. se izogibam vsem izdelkom živalskega izvora (mesu in usnju). Vegetarijanka sem postala zaradi ljubezni do živali, za to pa sem se odločila ko sem v reviji videla resnično krvav članek Od konja do salame.

Če si vegetarijanec moraš paziti na svojo prehrano, predvsem na vitamin B12, ki se nahaja v mesu. Jesti moraš veliko soje in stročnic ter beljakovin, pa tudi zelenjave in oreščkov. Tole je vegetarijanska prehrambena priamida:

Vegetarijanstvo U66115-97138_veganska-piramida1_blogshow

V največjem okvirčku so tudi oreščki. Je še kdo vegetarijanec in ima kakšne izkušnje s tem?
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Vegetarijanstvo Empty Re: Vegetarijanstvo

Objavlja  maja. Sob Sep 03, 2011 7:18 am

Jaz sem vegetarjanka postala točno pred enim letom, tudi zaradi ljubezni do živali. Videla sem tudi strahotne videe mučenja živali v klavnicah in preprosto nisem mogla več jesti mesa. Moje počutje je čisto uredu, nič nisem shujšala ali kaj podobnega. Se trudim, da jem veliko soje in to kar potrebujem. Smile
Vegetarjanec sploh ni biti težko, kot eni pravijo, da ne bi preživeli brez mesa. Samo voljo moraš imeti. Smile
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

Vegetarijanstvo Empty Re: Vegetarijanstvo

Objavlja  Falabella Ned Sep 04, 2011 12:20 am

To o močni volji ne bi mogla bolje napisati Wink Me veseli, da si vegetarijanka, videov pa si rajši ne bi ogledala Sad
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Vegetarijanstvo Empty Vegetarijanstvo

Objavlja  hancika4 Tor Nov 13, 2012 7:27 am

Tudi jaz ne jem mesa ker se mi dobesedno gnusi in zaradi prepričanj ter LJUBEZNI DO ŽIVALI!!! Imam pa samo eno uprašanje: Ali vegetarijanci lahko jedo ribe? Sicer jih ne jem so mi pa bile fullllllll dobre? In ali je kaj narobe če vegatarijanka je ribe?

hancika4
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 1
Join date : 13/11/2012

Nazaj na vrh Go down

Vegetarijanstvo Empty Re: Vegetarijanstvo

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu