Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nekaj vprašanj

2 posters

Go down

Nekaj vprašanj Empty Nekaj vprašanj

Objavlja  Rabbit** Tor Avg 09, 2011 8:43 pm

Oj, ker si zelo želim zajčka in ga bom kmalu morda dobila, bi rada vprašala nekaj stvari in sicer v zvezi z nego zajčka.

1. Kako naj mu čistim oči? Z neko krpo ali gobo ali čim? Mene bi bilo strah da ga nebi v oko.
2. Ali zajček uboga če mu strišem krempeljce? Kaj če se premakne in ga urešem?
3. Kako pogosto moram zajčku čistiti kremplje?
4. Ali ga moram tudi kopati?

Prosim če mi lahko odgovorite ker si res zelo želim zajčka!
Rabbit**
Rabbit**
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 7
Join date : 20/07/2011
Age : 26
Kraj : LJ

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  Falabella Tor Avg 09, 2011 8:56 pm

Na tvoja vprašanja ni težko odgovoriti, vsaj za tiste, ki že imemo nekaj izkušenj Smile Najprej, verjetno boš dobila oz. si želiš kunca, ne zajčka. Zelo me moti, če ljudje mešajo ti dve vrsti, čeprav sta iz iste družine, tako kot recimo okapi je iz družine žiraf, čeprav ga večina nepoznavalcev uvršča med zebre ali konje (zdaj malo bluzim).

1. Oči boš svojemu kuncu najbolje očistila kar s krpo. Če bo tvoj novi domači prijatelj imel sostanovalca, ga bo tudi ta precej dobro očistil a vseeno to opravljaj tudi sama, saj se boš tako prepričala, da ima tvoj kunec zdrave oči in da nima nezdravega rumenega izcedka iz oči. Kunca čisti previdno okoli očes, sicer pa jih lahko tudi sam zapre, da ga ne bi sunila. Njegovih oči oz. očesne sluznice se raje ne dotikaj, razen če je nujno.

2. Kuncu moraš ostriči kremlje po občutko. Ko vidiš, da so že dolgi, mu jih kar ostriči. Že nekaj milimetrov je lahko preveč. Pazi le, da boš kunca ostrigla samo do rdečega dela - tam se začne živo tkivo. Pri tem početju naj ti nekdo pomaga in kunca drži pri miru, saj se ta lahko premakne in se ureže. Ravno zato so škrajice v posebni obliki, da se kunec ne more nabosti.

3. Že zgoraj sem napisala, da mu jih ostriži takoj, ko so predolgi in ga lahko ovirajo. Vseeno pa nad roza delom kremplja (tkivom) pusti malo kremplja.

4. Kunca ni treba nujno kopati, dovolj je, če ga pogosto krtačiš. Zajci se dobro očistijo tudi sami, a vseeno ga mošaš vsaj enkrat na dan skrtačiti, da odstraniš umazanijo, odmrle celice in odpadlo dlako, ter ga malo prezračiš. Vseeno lahko kunca kdaj tudi malo umiješ z vlažno ali mokro krpo, kopanje pa ni potrebno. Kvečjemu malo stresno za nevajenega kunca.

Veliko sreče pri negi svojega kunca!
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu