Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

starši in zajček

5 posters

Go down

starši in zajček Empty starši in zajček

Objavlja  Mimmy Pon Sep 05, 2011 2:07 am

Oj nevem če ta tema spada sem ampak ne vem kam drugam bi jo dala. Zanima me kako prepričat starše da kupimo zajčka. Vse sem že probala domače naloge, pomoč pri delu, ocene, pa ni nč. Pravta da zato kr smo v bloku. helpme plizzzzzz!!!!!
Mimmy
Mimmy
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 8
Join date : 05/09/2011
Age : 26
Kraj : MB

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  Falabella Pon Sep 05, 2011 2:10 am

Joj, Mimmy, razloži svojim staršem da je zajček najboljša žival ki jo lahko imaš v bloku! Ne rabi treh hektarjev za gibanje, zadovoljen bo z eno samo sobo. Lula in kaka v kletki, rad se crklja, ne povzroča hrupa. Kaj je torej ovira?
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  maja. Pon Sep 05, 2011 2:27 am

Tudi tu se podpišem pod vse kar je napisala Falabella. Smile
Kunček res malo smrdi, a to je res zeloooo majhen problem, če bi kunčka res rada imela doma. Zgodilo se bo tudi, da se bo kunček pokakal zunaj kletke (lulal pa bo v kletki) ampak so kakci tako ali tako trdi in se jih lahko pobere. Smile
Predlagam ti, da se pred starši "delaš" čim bolj odgovorno (kar tudi moraš biti, če hočeš kunčka, ker mu moraš vsak teden počistiti steljo in to), pomivaj posodo, bodi čim bolj pridna in prepričuj jih. Reči, da boš tudi sama plačala kletko ali kaj podobnega. Vztrajaj. Smile
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  LoveLili Čet Okt 06, 2011 12:56 am

Meni tudi starši ne dovolijo kunca ampak smo se zmenili če se bom v dveh mesecih zelo pozanimala o skrbi za kunce da bom res zelo veliko vedela o tem in ga bom lahko dobila. Reci staršema da naj ti dasta nekaj časa, da se boš lahko veliko naučila o kuncih.
LoveLili
LoveLili
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 20
Join date : 06/10/2011
Age : 22

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  emy Čet Nov 24, 2011 2:14 am

Js si tudi zlo želim kunca in full nimam idej kako naj starše prepričam. Moj oči pravi naj se zabavam z svojim papagajem in, da če ga bom slučajno privlekla domov bo šel iz hiše, kr je to isiljevanje. Moja mami pa sploh nima razloga... kr neki si zmišljuje Crying or Very sad
emy
emy
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 3
Join date : 24/11/2011

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  maja. Čet Nov 24, 2011 2:48 am

Kakšen je razlog, da ga ne smeš imeti? Mislijo, da ne boš skrbela zanj? V takem primeru bodi čim bolj odgovorna. Pospravljaj sobo, delaj kakor ti pravijo starši, domov prihajaj ob dogovorjeni uri. Starše vsak dan znova prepričuj in to takrat, ko bodo dobre volje (Npr. dobiš oceno 5 v šoli, povej jim in zraven povej, da si res zelo želiš zajčka.) Povej, da ga boš tudi sama kupila in vse potrebno. Če pa je razlog kaj drugega (npr. kam ga boš dala med počitnicami, se zmeni s prijateljico, da ga čuva) pa vseeno vztrajaj, enkrat bodo že obupali. Ne smeš pa biti preveč vsiljiva in moraš biti potrpežljiva. Ne smeš jih napadati: "KUPITE MI ZAAAJČKAAA!" ali kaj podobnega. Dobro se pozanimaj o zajčkih in tudi svoje starše informiraj o kakšnih posebnostih, da bodo videli, da si ga res želiš. Po sobi si lahko tudi prilepiš posterje z zajčki in to čim več.
Mogoče je razlog tudi kakanje in lulanje, dlaka vsepovsod (ko mu odpada). Povej jim, da se kunček navadi lulati v kletko, če pa po tleh spusti kakšen kakec ni problema, ker so suhi in se jih da pobrati z roko. Glede dlake pa ti svetujem, da se navadi sesati oz. pometati čim pogosteje. Dlaka pa jim odpada približno dvakrat (ne vem točno) na leto in ne bo prehudo. Glede smradu pa ne moreš narediti nič, kot da imaš odprta okna ali pa pogosto pucaš kletko (vsaj enkrat na teden moraš, če pa te smrad zelo moti, pa pogosteje).
Upam, da sem ti pomagala. Srečno!
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  emy Čet Nov 24, 2011 3:30 am

Hvala ti za pomoč. Mogoče poznaš kakšno revijo kjer bi lahko našla posterje z zajci in kunci? Ve mogoče kdo drug? Drugače pa sem na internetu prebrala že veliko o njih in tudi knjigo sem našla v knjižnici in zdej zanalašč berem to knjigo pred njima, da bosta videla kako se zanimam za njih Wink
emy
emy
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 3
Join date : 24/11/2011

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  maja. Čet Nov 24, 2011 5:02 am

Hmm, kakšne take revije ne poznam, se pa v vsaki kdaj pa kdaj znajde kakšen kunček. Mogoče si lahko iz interneta skopiraš kakšne slike ali pa sošolke prosiš, naj ti dajo kakšne posterje z kunci, če jih imajo.
Drugače pa držim pesti zate in vrjamem, da ti bo uspelo. Smile
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  emy Čet Nov 24, 2011 5:49 am

Hvala. Tudi jaz upam, da mi bo uspelo.
emy
emy
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 3
Join date : 24/11/2011

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  Falabella Pet Nov 25, 2011 4:14 am

Še en majhen predlog... Ko boste kdaj kje v bližini kakšne trgovine za male živali prosi starše, če lahko pogledate kunce. Takoj se zaljubi v kakšnega takega, ki bje videti res prisrčen. Prosi prodajalko, če ga lahko pobožaš (morda ti ne bodo dovolili - a nič za to, še vedno lahko kunca gledaš skozi steklo). Morda bodo starši tako videli, da resno misliš s kuncem.
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

starši in zajček Empty Re: starši in zajček

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu