Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izpadanje dlake

2 posters

Go down

Izpadanje dlake Empty Izpadanje dlake

Objavlja  Falabella Čet Nov 24, 2011 3:24 am

Kuncem dlaka izpada dvakrat letno in sicer ko jo menjajo za zimsko in potem ko jo spet zamenjajo za poletno. V času izpadanja dlake zna biti vse skupaj precej zoprno (za tiste ki ne veste - veliki šopi dlake vsepovsod, kihaš in kašljaš, vse je prašno in kosmato, ko se dotakneš kunca, da bi ga pobožal, ti v rokah ostane cel šop dlak...) še posebej, če si otrok in imaš starše, ki so mahnjeni na čistočo (tako kot pri nas). Nikar ne skrbite, ro je pri kuncih povsem normalno! Problem nastane, če ima kunec BREZDLAČNO MESTO. Taka brezdlačna mesta so včasih težko opazna, pojavljajo pa se pogosto tam, kjer se kunec največ dotika drugih predmetov npr. tam, kjer ga veliko božate, pa tudi drugje po telesu. Na brezdlačnem mestu kuncu ne raste dlaka. V takem primeru je prva stvar, ki jo morate narediti - obisk veterinarja.

KAJ STORITI?
Če imate torej zgoraj naveden primer, vam preostane le to: veliko čiščenja stanovanja in seveda - krtačenje. Kunca najlažje skrtačimo s posebno krtačo za kunce, ki ima žičnate, ne pregoste ščenite, ki so na koncu rahlo ukrivljeni (vsaj jaz imam s to krtačo najboljše izkušnje). Uporabite lahko tudi druge krtače, recimo Furminator, čeprav je Fta namenjen predvsem psom in živalim s tršo dlako:

Izpadanje dlake 3b0e97e64cea7a4afeac14eb547b690a--mmf250x250

Jaz sem Valterja in Liso poskusila česati s Furminatorjem ampak se je odlično izkazal le pri psički, pri njiju ne. Kunci imajo namreč mehko, puhasto dlako, zaradi česar bi bila navadna krtača bolj primerna:

Izpadanje dlake 508570_1

Nekateri sicer priporočajo krtače podobne Firminatorju, ampak mislim, da bo najbolje, da se sami odločite, kakšna krtača najbolj ustreza vašemu kuncu. Pa veliko sreče!
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Izpadanje dlake Empty Re: Izpadanje dlake

Objavlja  Frčafela Pet Nov 25, 2011 6:18 am

Jp. Mojim Furminator ne pomaga. S kunčjo krtačo še nekako gre, ampak jim vseeno izpada. Pri nas doma pač potrpimo Wink
Frčafela
Frčafela
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 15
Join date : 04/10/2011

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu