Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oprema za nego kunca

2 posters

Go down

Oprema za nego kunca Empty Oprema za nego kunca

Objavlja  Falabella Pet Jul 22, 2011 2:16 am

Seveda vsak dober lastnik kdaj pa kdaj kaj stori tudi za nego svojega zajčka. A ni vse le to da ga kdaj pa kdaj malo obrišeš s kakšno cunjico. Kakšno opremo torej potrebujemo??

DLAKA
Tako kot pri psu je treba tudi pri zajcu ali kuncu skrbeti za njegovo dlako. Mi imamo doma krtačo in rokavico, na katero naj bi se nekako prilepile kunčje dlake ampak ne deluje. Imamo pa LIVING WORLD krtačo s takimi trdimi žičastimi ščetinami (bom pozneje naložila fotke). Ta deluje in full pobira dlake dol. Še bosebaj zdaj ko ima Vali obdobje hudega izpadanja dlake in vsako uro krtačimo. Drugače pa Lisko skrtačimo enkrat na dan.
Nekateri svojega kunca tudi skopajo. Mi tega še nismo poskusili tako da še nimam izkušenj ampak si ne predstavljam, da bi naša dva prenesla kopanje. Pa tudi mislim da ob rednem krtačenju in občasnem splakovanju z vodo ni potrebno.

OČI, SMRČEK, UŠESA
Oči smrček in ušesa je seveda treba pravtako redno pregledovati in negovati, ponavadi kar z vlažno in strogo čisto krpo. Vsake toliko časa je dobro iti na poregled k veterinarju, da preveri, če je sluznica zdrava in da ni kaj vneto, drugače pa lahko tudi sam spremljaš, če nima morda izcedka iz oči.

KREMPLJI IN ZOBJE
Za svoje zobe kunec v glavnem skrbi sam, imeti pa mora nekaj trdega, lesenega, na čimer si lahko brusi zobe. Seveda moram spet ponoviti, da je vsake toliko časa dobro iti na pregled k veterinarju, da preveri, če nima vaš zajček morda predolgih zob in da ugotovi, če so zdravi in močni.
Za kremplje pa boste najbolje poskrbeli vi. V petshopih se kupi posebne škarjice s posebnim rezilom za striženje krempeljcev pri malih živalih. POZOR: ko kuncu strižete kremplje, bodite pozorni, da ne zarežete preveč. Tam, kjer se začne rdeče ima kunec že tkivo in tam ka ne smete urezati.
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Oprema za nego kunca Empty Re: Oprema za nego kunca

Objavlja  LoveLili Sre Jan 04, 2012 4:45 am

Mi imamo za Lili kar škarjice za pse za krempeljce. Take:

Oprema za nego kunca 40022370

http://www.onlinezoo.si/images/ptt060.jpg

Pa je lažje stiriči meni.
LoveLili
LoveLili
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 20
Join date : 06/10/2011
Age : 22

Nazaj na vrh Go down

Oprema za nego kunca Empty Re: Oprema za nego kunca

Objavlja  Falabella Čet Jan 05, 2012 3:28 am

Mi imamo tudi take doma ker imamo tudi psa in je res malo lažje.
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Oprema za nego kunca Empty Re: Oprema za nego kunca

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu