Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

4 posters

Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  Falabella Tor Okt 04, 2011 1:17 am

No, tole temo sem odprla ker me veliko znancev sprašuje kako se moja kunca razgibata. Seveda veliko hodita ven na vrt ampak ko je slabo vreme ali ko ni časa pač tekata po hiši.

Vse lepo in prav, edini problem je, da imajo kunci ostre zobke. Seveda ima vsak normalen človek v hiši vsaj en kos pohištva, malo bolj normalni ljudje pa imajo tudi razne kable, pa cel kup lesenih omar itd. Kunca sicer lahko poskusite odvaditi od glodanja predmetov, mi smo našadva skoraj že. Pred tem pa smo poskusili vse:

-premaz za odganjanje živali (popolnoma naravno in nestrupeno, samo malo smrdi)
-srebrna kovinska folija
-pregrade
-...

Premaz (nekakšen zdrizast moder gel) je pomagal kvečjemu kakšno urico, dve, poleg tega pa ga ne moreš nanesti v čisto vsak kot v hiši,k jer je kakpen kabel ali pohištvo.

Srebrna kovinska folija ni čisto nič pomagala. So rekli v trgovini da kunca skeli v zobe, če jo grize, zato smo celo hišo ovili s folijo., vse kable, vse. In koliko je pomagalo? Za en majhen bobek! Prav rada sta jo grizla.

Pregrade seveda pomagajo, dokler jih kunec ne umakne, jih prežveči, se zrine skozi... Poleg tega menda ne bosti pregrajevali in ograjevali cele hiše zaradi enega majhnega kunčka. Jasno je, da so kunci radi tam, kjer je kaj 'zguzeno' in natlačeno skupaj, kjer je razmetanija, kjer je za raziskovat, kopat rove in vohljat.

Torej sem ju (Valija in Li) šla vzgajat. Vsakič, ko sta se napotila, da bi kaj pregriznila, sem ju podila stran. Ali sem ju odrinila, ali pa sem se postavila med njiju in npr. kable. Zdaj sta se že čisto odvadila žvečenja kablov, omare sicer še 'obdelujeta', a se borim z njima Wink

Seveda pa vse to še ne pomeni, da kunca ne smete več spuščati ven. Ravno nadsprotno! Še več ga spuščajte ven, da se navadi, da ne sme gristi pohištva. Pa tudi krasno se bo razgibal, ne bo debel in predvsem, ne bo zdolgočasen kunec brez vsakih ambicij in avantur v življenju!

Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  maja. Tor Okt 04, 2011 3:59 am

Moj je na začetku ful to grizel, vse kable in kar mu je prišlo pod zob. Vrata, omare in plastika na vratih.. Vse je že zgrizeno. Ampak se je tega odvadil. Ne vem zakaj. Mogoče je bil takrat še mlajši in ga je "razganjalo". Skratka, na srečo se je vse končalo. Smile
Imam ga pa spuščenega vedno, ker je naredi nobene škode. Smile
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  Puppy Tor Okt 04, 2011 4:42 am

Kako pogosto, koliko časa pa jih imate spuščene?
Puppy
Puppy
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 28
Join date : 31/08/2011

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  maja. Sre Okt 05, 2011 2:53 am

Jaz jih imam cel čas - podnevi in ponoči.
maja.
maja.
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 67
Join date : 03/09/2011
Age : 24

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  Falabella Sre Okt 05, 2011 3:51 am

Mi naših dveh ne moremo imeti ponoiči in podnevi zunaj ker ne moreta biti brez nadzora. Sta pa zunaj po hiši nekaj ur zunaj na vrtu pa vsak dan približno dve. Včasih ju čuvam jaz, včasih brat ali sestra, včasih mama, ker imamo pač se psičko in se ne razumejo ravno najbolje. Drugače so pa še v moji sobi ko delam nalogo še kakšni dve uri (za nalogo rabim desetletje časa da jo naredim) tako da sta vsak dan kar veliko časa zunaj.
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  LoveLili Sre Jan 04, 2012 4:49 am

Ko smo mi dali Lili prvič ven je takoj zbežala pod kavč Neutral Crying or Very sad celo uro sem rabila da sem jo ven dobila pa še tako je renčala name pa me napadala Crying or Very sad na srečo je takoj prišla ko sem začela ropotati z njeno vrečo za hrano in od takrat naprej ji zagradim pot pod kavč. Zdaj se je že malo navadila in kar raziskuje okrog po hiši Very Happy
LoveLili
LoveLili
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 20
Join date : 06/10/2011
Age : 22

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  Falabella Čet Jan 05, 2012 3:33 am

Če tvoja kunčica še ni bila socializirana, je razumljivo, da se je skrila Wink Pravilno je bilo, da ste ji preprečili možnost pobega.
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši Empty Re: Dobre in slabe strani sprehajanja po hiši

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu