Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prehrana kunca

2 posters

Go down

Prehrana kunca Empty Prehrana kunca

Objavlja  Falabella Čet Okt 06, 2011 1:17 am

Osnovna hrana za kunca je navadno, suho seno. Vaš kunec mora imeti vsak dan na voljo seno, ki je zanj tudi zdravo, poleg tega pa mu koristi, če ga gloda. Kunec lahko je tudi briketirano hrano, ki sicer ni obvezna, je pa koristna, saj vsebuje veliko koristnih in zdravih snovi - pred nakupom briketov pa se kljub temu pozanimajte, če so naravni in kvalitetni.

Seveda mora kunec dobivati tudi dovolj sveže hrane, kar pomeni:
-trdo sadje in zelenjavo
-trava, regrad, radič
-semena
-ipd.

Obvezno mora biti seno SUHO, saj je mokra trava, seno... strup za kunca. Predvsem priporočam čim bolj trdo sadje in zelenjavo npr. trda jabolka, korenje, da si bo kunec obenem še dodatno brusil zobe.

KOLIČINA HRANE: je odvisna od vašega kunca. Seno mora imeti vedno plus seveda vodo, sveže hrane ni treba tako veliko ampak vsaj enkrat na dan. Briketi tudi samo enkrat na dan, a ker niso obvezni jih lahko dajete tudi recimo enkrat na teden ali več. Briketov kunec ne sme dobivati preveliko, saj ni zdravo in tudi zredi se lahko. Mladiči novorojenci se prve tri tedne hranijo samo z materinim mlekom, kunci do nekje sedmega meseca starosti imajo lahko neomejeno količino briket in sena, količino zelenjave pa postopoma zmanjšujte.

PAZITE, da bo imel vaš kunec vedno zdrav, pester in uarvnotežen jedilnik!
Falabella
Falabella
Admin

Število prispevkov : 152
Join date : 11/07/2011
Age : 24
Kraj : Ljubljana

https://forum-kunec.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Prehrana kunca Empty prehrana kunca

Objavlja  perunika26 Sob Maj 17, 2014 2:15 am

Pozdravljeni,


Imam eno vprašanje in sicer s fantom sva dva dni nazaj kupila pritlikavega kunčka ovnača, zanima me v zvezi s prehrano, vem da mora imeti neomejeno količino sena, zanima pa me kako je to z briketi, prodajalka mi je v trgovini rekla da lahko dobi samo pest briketov na dan, se mi zdi pa zelo čudno ker po forumih sem prebrala da naj bi imel tudi brikete neomejeno..oz.kunci do 7 meseca naj bi imeli brikete neomejeno, moj kunček ma malo več kot dva meseca..me pa še nekaj zanima..sem ugotovila da raje je brikete kot seno..seno je ponavadi samo ponoči, pa me zanima če je s tem kaj narobe?..najlepša hvala za odgovor

perunika26
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 1
Join date : 17/05/2014

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu