Forum ljubiteljev zajcev in kuncev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdravljeni

Go down

Pozdravljeni Empty Pozdravljeni

Objavlja  JeanDooJune Tor Okt 01, 2013 2:27 am

Po naključju sem našla tale forum in se mi zdi lepa priložnost, da se naučim kaj več o moji posvojenki pritlikavi kunčici Metki. Sedaj jo imam dober teden dni in se počasi navajave ena na drugo,js se poskušam čim več naučit o njej, kar ni veterinarska stroka- glede bivanja pa njenih navad. V planu imam do konca tedna ji končat izgradnjo njene ograde (80x150cm) in notr hiške, jaslic in še kake igrače iz lesa..Drugače je pa zelo pridna...ma svoj wc (kar prej nisem vedla,da je možno met pr kuncih)...nimave več sploh žagovine,ampak le dekce pa seno (za jest) pa nekaj si ga odnese v začasno hiško iz kartona.


Drugače pa je moje ime Kristina in bom kmalu po izobrazbi veterinarka. Nikoli nisem planirala imeti lagomorfa oz glodalca doma, vendar je iz nesreče ratala moja sreča.

Kolega veterinar je tekel ob Ljubljanici in jo je našel vso shirano, umazano in ubogo na sploh zavrženo v glavnem...pa me je poklical,ker ima sam ogromno žvali,če bi jo imela...in sem rekla, pa ja, mi je že namenjena, glede na to,da sem že cel teden razmišljala,da bi imela eno domačo žival,ki ni mačka (alergija) in ptič..Prvo sva jo pozdravla,ker je imela tudi pljučnico in šele po dobrem mesecu dni je bila dovolj zdrava za selitev k meni. Smile

Sedaj ji še vedno izgrajujem ogradico, ker se mi malo smili biti v tisti miniaturni kletki...tko pa bo imela več možnosti za aktivnost pa počitek (hiška, ki je že zrisana in jutri bo realizirana)...Danes pa upam,da fant prinese še zadnji mankajoči del ograde,da ji lahko kletko povsem skenslam pa bo tam ostal samo wc. Smile

Drugače pa se zelo priporočam za kakšne nasvete,glede knjig,literature okrog njihovega vedenja, načina življenja..itd? Kako se jim približaš, kako jih naučiš trike ipd? Če ima kdo kakšne osebne izkušnje bom toliko bolj vesela, če jih podeli z mano. Smile

LP,

Kristina

JeanDooJune
Mladiček
Mladiček

Število prispevkov : 2
Join date : 01/10/2013

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu